Mgr. Emese Varga

Kedves gyerekek !

!

Szeretnék nektek elmondani , átadni néhány információt , tudnivalót a koronavírusról. Ezek fontos információk , lépések amelyeket ha betartotok csökkenthetjük a vírus terjedését !

Kérlek titeket ,  tegyünk meg ezért mindent!

Ezt a szót biztosan hallottad már az iskolában , a Tv- ben vagy az interneten. A koronavírus egy nemrég felfedezett vírus .

Mikroszkóp alatt ez a vírus úgy néz ki mintha egy koronából kis tüskék állnak ki amiknek kis golyóbisok vannak a végein.

A betegség  sok  tünete hasonlít az influenzához például száraz kaparó köhögés, láz, nehéz légzés.

A legtöbb ember, aki megbetegedett a vírustól csak kicsit lett beteg és csak enyhe tünetei vannak. Csak nagyon kevés gyerek betegedett meg a gyerekeknél a tünetek nagyon enyhék. Az enyhe azt jelenti hogy nem nagyon erős.

Azoknál az embereknél nagyobb a megbetegedés lehetősége , akik idősebbek vagy van más betegségük.

Ha valki megbetegszik és úgy gondolja hogy a koronavírus miatt akkor felhívhatja a kezelőorvosát és segítséget kérhet. Az orvosok folyamatosan figyelik a helyzetet,  és igyekeznek megállítani a vírus terjedését.

Néhány dolog amit te is megtehetsz hogy vigyázz magadra családodra, barátaidra !

1. Moss kezet gyakran ! Használj szappant és vizet. Legalább 20 mp –ig mosd a kezed ! Mosdózás , tömegközlekedés , játszóterezés , hazatérés után, evés előtt mindig moss kezet ! Próbálj meg minden hajlatot elérni.
  2. Tüszents a könyökhajlatodba ! A koronavírus a tüdőből, orrból, torokból kijövő csepekkel terjed. Ha a könyöködbe tüsszentesz , megakadályozod, hogy a kórokozók a levegőbe vagy a kezedre kerüljenek.
  3. Ne piszkáld az arcodat ! Ne piszkáld az orrodat ! Ne nyúlj a szádhoz ! Ne dörzsöld a szemeidet ! Ezek azok a helyek , ahol a kórkozók bejuthatnak a szervezetünkbe, testünkbe.

Ne felejtsd el !

Nem túl  sok de nem is kevés , hogy ne érjen meglepetés fontos a maszkviselés !

Ha odafigyelsz magadra, családodra és környezetedre és igyekszel betartani a fent javasolt teendőket , jó tanácsokat  csökkentheted a vírus terjedését !