Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Beiratkozás az első évfolyamba - 2022/2023 Covid - 19 Ebédtámogatás

Aktuálne informácie / Aktuális információk

Beiratkozás az első évfolyamba - 2022/2023

Tisztelt Szülők!

A Szombathy Viktor Alapiskola igazgatósága tájékoztatja Önöket, hogy az 1.évfolyamba való beiratkozás a 2022/2023-as tanévre 2022. április 11-én és 12-én valósul meg a Szombathy Viktor Alapiskola főépületében, betartva a higiéniai és járványügyi intézkedéseket (szájmaszk) a következő beosztás alapján:

2022. április 11. (hétfőn)

– a Feledből, Serkéből, Simonyiból, Darnyáról érkező gyermekek számára –

9:00 – 16:00 óráig.

2022. április 12. (kedden)

– a Rimapálfalából, Gortváról érkező gyermekek, illetve a többi érdeklődő számára –

9:00 – 14:00 óráig.

Kérjük, a 2015. szeptember 1. – 2016. augusztus 31. között született, azaz az idén hatodik életévüket betöltő gyermekek, illetve az évet halasztó tanulók mindkét törvényes képviselője szíveskedjen megjelenni a beiratkozáson. A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok: a gyermek keresztlevele, a törvényes képviselők személyi igazolványa.

A beiratkozáshoz kitöltendő dokumentumok weboldalunkon az alábbi linken is elérhetők, melyeket előzetesen kitölthetnek, s a beiratkozáson aláírnak:

1. Felvételi kérvény – a weboldalon, vagy a helyszínen töltik ki.

Elektronikus jelentkezőlap

2. Pályázati igénylőlap - Rákóczi Szövetség, A Rákóczi Szövetség pályázati felhívása

3. Melléklet - Írásbeli nyilatkozat

A jelentkezési lap akkor érvényes, ha a gyermek mindkét törvényes képviselője aláírta. Abban az esetben, ha a jelentkezési lapot csak az egyik szülő (törvényes képviselő) írja alá, becsületbeli nyilatkozatot szükséges kitöltenie, illetve meghatalmazást ad le a másik törvényes képviselő nevében. Az adatokat a nyomtatványon kérjük pontosan, ékezetekkel ellátva feltüntetni.

Kérjük, minden esetben a pontos és hivatalos adatokat adja meg!

Amennyiben segítségre lenne szükségük, vagy bármilyen kérdésük van, munkanapokon  13:00 - 15:00 óra között az alábbi elérhetőségeken állunk szíves rendelkezésükre:

e-mail:  jesenske@zsszombathyho.sk

telefon: 047/56 98 425 (titkárság)

Köszönjük a bizalmukat!

Tisztelettel,   Mgr. Kovács Katalin igazgatónő

TÁJÉKOZTATÓ SZÜLŐK RÉSZÉRE

• Gyermekem 6 éves lesz 2022. augusztus 31-ig, de még 1 évet az oviban maradna

Amennyiben szeretné, hogy a 2022. augusztus 31-ig a 6. életévét betöltő gyermeke további egy nevelési évig óvodában maradjon, a közoktatási törvény módosítása értelmében a gyermek óvodai nevelésben maradását a törvényes képviselőnek az óvodában kell kérvényeznie. A gyermeket ebben az esetben is be kell íratni az iskolába. Az óvodai nevelésben maradást a pedagógiai-pszichológus és a gyermekorvos  szakértői véleménye alapján az óvoda igazgatója engedélyezi.

• Gyermekem nem lesz 6 éves 2022. augusztus 31-ig, de szeretném, ha már megkezdené iskolai tanulmányait

Amennyiben 2022. augusztus 31-ig a 6. életévét még nem betöltő gyermekét szeretné beiskolázni, kérvényt kell benyújtani az iskolába tankötelezettségi kor előtti beíratásához, illetve kikérni a pedagógiai-pszichológus és a gyerekorvos  szakértői véleményét.

1. Tankötelezettségi kor előtti beíratás
  2. Melléklet - Igazolás óvodalátogatásról
  3. Felvételi kérvény – a weboldalon, vagy a helyszínen töltik ki.

• Gyermekemet már az előző évben beírattam az iskolába, de halasztott

Azokat a gyermekeket is be kell íratni, akik az előző évben halasztást kaptak.

1. Felvételi kérvény – a weboldalon, vagy a helyszínen töltik ki.
  2. Pályázati igénylőlap - Rákóczi Szövetség, A Rákóczi Szövetség pályázati felhívása
  3. Melléklet - Írásbeli nyilatkozat

Kontakt

• Základná škola Viktora Szombathyho s VJM - Szombathy Viktor Alapiskola Námestie Slobody 141 Jesenské - Feled