Katarína Simonová

2021.1.19.  Kedd

Kedves gyerekek! Minden írás órát ezzel kezdjük. De, remélem odahaza is betartod.

Az írás órán szépen ülsz, a teljes talpad érinti a talajt, az alkarod pedig az asztalon van, a széket pedig magad alá húzod. Most pedig arra törekedsz , hogy a betűid gyönyörű betűk legyenek. A ceruzádat is helyesen tartsd! Van rá időd, ne siess, odahaza úgy is te leszel az első.wink

Kinyitod a munkafüzetedet 63 oldalon és kezdhetjük is az írást!

A mai órán az y, gy, ny, ty, és a ly betűket gyakoroljuk. Vigyázz! Hol laknak ez a betűk ? Földszint, pince és a l betü még az emeleten is. Se feljebb, se lejjebb. wink

63 / 2 - másold le a betűket ugyan úgy, ahogy a sor elején van!

63 / 3 - másold le a szavakat, ügyelj a betűk magasságára!

63 / 4 - írd le írottan, figyeld meg, mely szavakat írjuk ly-nal!

63 / 5 - olvasd el a versrészletet, és írd ki belőle azokat a szavakat amelyben j vagy ly található!

Ügyelj a szépírásra!smileyheart

Visszaküldési határidő: csütörtök 16:00.

2021.1.12.  Kedd

Az írás órán szépen ülsz, a teljes talpad érinti a talajt, az alkarod pedig az asztalon van, a széket pedig magad alá húzod. Most pedig arra törekedsz , hogy a betűid gyönyörű betűk legyenek. Van rá időd, ne siess, odahaza úgy is te leszel az első.wink Ezt mindig elmondjuk.

Kinyitod a munkafüzetedet és kezdhetjük is az írást!

A mai órán a z, zs és a sz betűket gyakoroljuk. Vigyázz! Hol laknak ez a betűk ? Csak a  földszinten .Se feljebb, se lejjebb. wink

62 / 2

62 / 3

62 / 4

62 /  5 a, b

63 / 1 - füzetedbe írd le.

Figyellekwinklaugh

A visszaküldési határidő: péntek 16:00.smiley

2020. 12. 16.

Kinyitod a munkafüzetedet és kezdhetjük is az írást! Figyellekwinklaugh

A mai órán a s és a cs betűket gyakoroljuk. Vigyázz! Hol lakik ez a betű? Csak a  földszinten .Se feljebb, se lejjebb. wink

61 / 5

61 / 6

61 / 7

62 / 1 a, b- a mondatokat a füzetedbe írd !

2020. 12. 9.

Kinyitod a munkafüzetedet és kezdhetjük is az írást! Figyellekwinklaugh

A mai órán a j és g betűket gyakoroljuk. Vigyázz! Hol lakik ez a betű? A földszinten és a pincébe. wink

60 / 6 , 7

61 / 1, 2, 3, 4

A 3-as és 4-es feladatnál a füzetedet is elő kell venned!

2020. 6. 18.

78 / 1, 2, 3,4, 5

2020. 6. 10.

76 / 1a, b-füzetbe

76 / 2a

76 / 3 a, b

77 / 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

2020. 6. 3.

Kinyitod a munkafüzetedet és kezdhetjük is az írást! Figyellekwinklaugh

Ma az X, Q, W betüket fogjuk gyakorolni!

Munkafüzet:

74 / 5, 6

75 / 1 - másolj le 4 sort!

75 / 2, 3, 4, 5

2020. 5. 28.

Kinyitod a munkafüzetedet és kezdhetjük is az írást! Figyellekwinklaugh

A mai órán a L,LY,D,Dz, Dzs betűket fogjuk gyakorolni.

73 / 6,

74 / 1, 2, 3 - a füzetbe írd le, 4

2020. 5. 20.

73 / 1, 2, 3, 4- füzetbe írd le, 5

2020. 5. 13.

72 / 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Tudod, hogy az 5. és a 7.b   feladatot a füzetbe kell írni?smiley

2020. 5. 6.

A munkafüzetbe fogjuk a szépírást gyakorolni.

70 / 8

71 / 1

71 / 2

71 / 3 - Írd le az olvasókönyv 86. oldalán lévő olvasmány címét és írójának nevét!

71 / 4

71 / 5

71 / 6

2020. 4. 29.

Május első vasárnapja az édesanyák ünnepe. Mivel ebben az évben nem tudjuk őket közösen köszönteni, így írd le az írásfüzetedbe ezt a versikét. Vasárnap olvasd fel édesanyádnak vagy tanuld meg és mond el neki. smileyheart

2020. 4. 24.

Sziasztok! Következik az az óra, amit sokan nem szerettek, mert itt nagyon szépen kell írni.smiley

70 / 2, 3, 4, 5

70 / 6 - az olvasókönyvből másold le a versike második versszakát az írásfüzetedbe!

70 / 7

2020. 4. 17.

Gyerekek, folytatjuk a munkát az írás munkafüzetben, ami a magyar nyelv munkafüzet végén található.

Az írás órán szépen ülök, a teljes talpad érinti a talajt, az alkarod pedig az asztalon van, a széket pedig magad alá húzod. Most pedig arra törekedsz , hogy a betűid gyönyörű betűk legyenek. Van rá időd, ne siess, odahaza úgy is te leszel az első.wink

69 / 6, 7, 8

70 / 1 - másold le a versrészletet a füzetedbe!

Gazdag Erzsi: Víg vásár / részlet/

E tavaszon Sárváron
kinn voltam a vásáron.

Víg májusi vásár volt,