Katarína Simonová

Olvasás 2020/21

2021. 1. 21. Csütörtök

Kedves gyerekek! Jó volt újra hallani benneteket olvasni. Szépen olvastatok, már azok, akiktől megkaptam a videófelvételt. Csak mire kell vigyázni? A mondatok végén leviszem a hangsúlyt. Nem olvasom össze a mondatokat, mert akkor nem értem meg. A mai olvasmányt is kérem elküldeni kedves szülők. Köszönöm!smiley

Ma a tankönyv 53. oldalán fogjuk olvasni A tél című olvasmányt. Remélem, ha ránéztek nem mondjátok, hogy jaj de sok.wink

A tél - olvassátok el az olvasmányt 5-ször, gyakoroljátok be és küldjétek el nekem, hogy-hogy olvastok. Elég egy bekezdés.

Oldjátok meg a feladatokat is szüleitek segítségével!

53 / 1

53 / 2

53 / 3 - írj vázlatpontokat a füzetedbe az egyes bekezdésekből és annak alapján mond el az olvasmány tartalmát!smileyheart

Visszaküldési határidő: vasárnap 16:00.

2021. 1. 18.  Hétfő

Kedves gyerekek, 2 hét múlva itt az 1. félév. Bizonyítvány!

Mivel már régen találkoztunk, szeretném hallani, hogy- hogy olvastok. Megkérnék minden szülőt, hogy videófelvételen küldjék el nekem, hogy a gyerekek olvasnak. Nem kell az egész olvasmány, maximum egy bekezdés. Köszönöm.smiley

A múlt órán a 12 hónapról olvastunk. De, ti tudjátok, hogy a hónapokat felosszuk négy évszakra.

Milyen évszakok is vannak? Tavasz- március, április, május. Nyár - június, július, augusztus. Õsz - szeptember, október, november. Tél - december, január, február.

Milyen évszak van most? Remélem tudjátok.

Nyissátok ki a tankönyveteket az 50 oldalon. " Négy vándor" - a négy évszakról szól. Olvassátok el az olvasmányt 5-ször.

Válaszoljatok a kérdésekre:

50 / 1, 2, 3, 4 a válaszokat írjátok le az olvasásfüzetbe. Ha, van kedvetek rajzolhattok is, hogy szebb legyen a füzetetek.

A szép füzetért is kaphatsz jegyet.smiley

Visszaküldés határideje: szerda 16:00.

2021.1.14. Csütörtök

Kedves gyerekek! Nagyon örültem, amikor a videófelvételen megláttalak benneteket. Ügyesen megtanultátok a versikét, aki még nem küldte el, az megteheti ma estig.wink

-A mai órán már nem lesz olyan feladat, amit fejből kellene megtanulni.wink

-Nyissátok ki a könyveteket 49 oldalon, és itt taláhatjátok a "Hónapkitalálót".

-Emlékszetek még a hónapok neveire? Mondjuk csak el: január, február, március, április, május, június, július,

augusztus, szeptember, október, november, december.

- Olvassátok el a "Hónapkitaláló" legalább 5-ször, és tanáljátok ki, hogy melyik hónap hol található.

49 / 1 - nevezzétek meg a hónapokat! Neked melyik a kedvenc hónapod? Miért?

- Ha ezeket a kérdéseket megválaszoltad, vedd elő az olvasás füzetedet. Írd fel a kedvec hónapod nevét, írd

le hozzá a Hónapkitalálóból a megfelelő részt + rajz, és pár mondattal írd le, hogy miért a kedvenced ez a

hónap.smileyheart

49 / 2 - Nevezd meg az évszakokat! - amikor ismételtük a hónapok neveit valamiért színessel írtam, itt egy kicsi

segítség az évszakokhoz. / zöld, sárga, barna, kék/ Remélem kitalálod.smiley

Határidő: péntek 16.00.

2021. 1. 11. Hétfő

Kedves Gyerekek ! Ezzel a kis versikével kívánok nektek nagyon boldog újévet! Sajnos személyesen most sem fogunk találkozni. Pedig azt ígértem nektek, hogy az első januári napon, amikor iskolába megyünk, nekünk akkor lesz karácsony. Sajnos, ez a járvány miatt nem valósult meg.sad Folytatjuk a tanulást így számítógépen keresztül.

Olvasás:

Nagyon örültem, hogy szépen megtanultátok a karácsonyi versikét. / Még nem mindenki küldte el nekem, akik nem küldték azoktól még várom , mert különben 5 érdemjegyet kapnak./

Nyissátok ki a tankönyveteket a 48 oldalon.

Szalai Borbála : Újévi kívánságok - olvasd el a versikét 5-ször.

Devecsery László: Szilveszteri bohóságok - olvasd el a verset 5-ször. Vedd elő a füzetedet és másold le!

Feladatok : 48 / 1, 2, 3 - beszéljétek meg anyucival a feladatokat.

Zelk Zoltán: Január  - olvasd el a versikét és tanuld meg.  Csütürtök estig várom, hogy el is mondod nekem. Aki nem küldi el, 5 érdemjegyet fog kapni.

2020. 12. 17.

Kedves gyerekek!

Lassan itt a karácsony. A karácsony az egyik legnagyobb keresztény ünnep. Az  öröm, szeretet és békesség, valamint a család ünnepe. Ezen az ünnepen megajándékozzuk egymást, karácsonyfát díszítünk. Együtt jár a karácsonnyal a karácsonyi zene, templomi ünneplések, karácsony esti vacsora és ünnepi tárgyakkal való díszítés, mint például karácsonyfa- állítás, karácsonyi égők, színes üveggömbök, szaloncukor, fagyöngyök elhelyezése, valamint finom kalácsokat, süteményeket és mézeskalácsot sütünk. De a legfontosabb, hogy együtt van a család.

-Nyisd ki a tankönyvedet a 46. és 47. oldalon.

-Két gyönyörű karácsonyi verset találsz és a kis történet pedig a karácsonyi szokásokról szól.

- Olvasd el a verseket, majd válaszd ki azt, amelyik neked jobban tetszik és tanuld meg.

- A karácsony c. olvasmányt pedig gyakorold be olvasni.

- Írd fel a füzetedbe:

Dsida Jenő:

Itt van a szép karácsony

- Másold le a verset és rajzolj valami szépet a karácsonnyal kapcsolatban.

- Ezeket a feladatokat is ráérsz a szünidő alatt megcsinálni. heartsmiley

Hiányoztok! heart

2020. 12. 14.

December 13. Luca napja. Olvassátok el a kis versikét, a versike ehhez a naphoz kapcsolódik!

Egy régi népszokás: a hiedelmek szerint a kotyolás segítette a következő év bő termését és a jószágok megfelelő szaporulatát.

Az elkövetkező esztendő jólétét szerették volna biztosítani a Luca-napi alakoskodók/kotyolók, akik házról-házra járva mondták termékenységvarázsló rigmusaikat.

Elolvastad a versikét, vedd elő a füzetedet és másold le az első versszakot + rajz!