Perla Verébová

2020-21

február 4. CSÜTÖRTÖK

február 1. HÉTFŐ

Munakáltató tankönyv 68. -70. oldalán tanulunk. ZOOM óránk 9:00 órakor kezdődik.

A füzetbe jegyzetet írunk.

TRENCSÉN (Trenčín) és környéke

• TRENCSÉN (Trenčín) és környéke Szlovákia nyugati részén terül el.
  • Az Inóc-hegység (Považský Inovec), Sztrázsó-hegység (Strážovské vrchy), Fehér -Kárpátok (Biele Karpaty), Javorník hegység (Javorníky) öleli körül.
  • A területet a Vág folyó (Váh)  szeli át.
  • A térség legnagyobb városa Trencsén (Trenčín).
  • A város felett magasodik a trencséni vár.
  • Beckó várának romja
  • TRENCSÉNTEPLICE (TRENČIANSKE TEPLICE) legjobban látogatott gyógyfürdő.

Olvasd el a gyógyforrásról szóló mondát a 70. oldalról.

2021. JANUÁR

január 28. csütörtök

A mai tananyag:  Zsolna és környéke

Nézd meg a prezentációt és azt ott írtakat másold le a füzetbe. Ne felejtsd el felírni a címet.

zsolna_es_kornyeke.pptx

Munkáltató tanköny 65.,66.,67. oldal

A tankönyvben található feladatotkat végezd el.

január 21. csütörtök

Nézd meg ezt az előadást!

Kysuce_ANITA.pptx

Dolgozz a tankönyv 62.,63. és 64. oldalán.

január 14. csütörtök

Kedves Gyerekek!

Anita tanító nénivel utoljára Árva régióban jártatok.

Ma Árva várába látogatunk el. Nézzétek meg ezt a rövid videót: https://www.youtube.com/watch?v=cOC_giA1yjQ

A munkafüzet 60. oldalán a 6., 7. feladatokat olvasd el és old meg. Segítség: https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81rva_v%C3%A1ra

A munkafüzet 61. oldalán kirándulunk. Kösd össze a keretekben levő információt a térkép megfelelő illusztrációjával.

Olvasd el Árva várának mondáját, majd írd fel a füzetbe a címet, nevezd meg a szereplőket és rajzolj illusztrációt a mondához.

Remélem, hogy mindenkinek sikerül a mai feladatokat teljesíteni! Kellemes napot kívánok Mindenkinek! smiley

2020. OKTÓBER

október19. Hétfő

Dolgozz a munkáltató tankönyv 18. és 19. oldalán. Sok érdekes feladatot találsz,  remélem sikerül mindet megoldani.  Végül a 19. oldalon olvasd el Perúnról és Velesről szóló mondát.

Jó szórakozást kívánok! smiley