Perla Verébová

2020-21

FEBRUÁR 1. HÉTFŐ

Folytatjuk a feladatok megoldását együtt a ZOOM órán a munkafüzet 70., 71. oldalán.

2021. JANUÁR

január 28. CSÜTÖRTÖK

Folytatjuk a feladatok megoldását együtt a ZOOM órán. 68.,69. oldalon.

január 27. SZERDA

Ma a munkafüzet 67., 68. és 69. oldalán dolgozunk. 10:00 órakkor találkozunk a ZOOM órán.

január25. HÉTFŐ

Ma a munkafüzet 64., 65. és 66. oldalán dolgozunk. 9:00 órakkor találkozunk a ZOOM órán.

január 21. CSÜTÖRTÖK

Akik nem érte el a ZOOM órát, azok is dolgozzanak a munkafüzet 62. oldalán. Minden példát kérek megoldani.

Délig kérem elküldeni a 63. oldalon található tudáspróbát!

január 20. SZERDA

Akik nem érte el a ZOOM órát, azok is dolgozzanak a munkafüzet 60. és 61. oldalán. Minden példát kérek megoldani. Segítséget találhatsz a tankönyv 27. oldalán.

január 18. HÉTFŐ

Kedves Gyerekek!

Ma a munkafüzet 59. oldalán dolgozunk.

11:30-ig elérhető vagyok. Akinek szüksége van segítségre hívhat messengeren is.

január 14. csütörtök

Kedves Gyerekek!

Folytatjuk a munkát a munkafüzetben az 56. oldalon.

Az 1. feladat egyszerű, mind a 3 kupacot 2  egyenlő részre kell osztani. Legegyszerűbb az első kupacot szétosztani, mivl ott szép sorban állnak a katicák, de legnehezebb dolgunk  a 3. kupacnál van, mert ott már a katicák rendetlenek voltak és elmásztak a sorból.

A 2. feladatban meg kell állapítani, hogy egyenlő részre van-e osztva mind a három kupac gesztenye. Biztosan menni fog mindenkinek!

A 3. feladatnál azt kérem, hogy írd be a  felosztható/nem osztható fel sorba  hogyan számítottad ki.

A 15 alá írd: 15:3=5 felosztható,

a 19 alá ezt írd: 19:3=6 maradt 1 nem osztható fel

a 24 alá már tudni  fogod, hogy mit kell írni smiley.

Töltsd ki a 4. elad táblázatát is!

Jó munkát kívánok!

január 13. SZERDA

Kedves Gyerekek!

Ma is ismétléssel kezdünk. Patrícia tanító néni készített nektek feladatlapot. Szeretném, ha ezt megoldanátok.

Matematika_PATRICIA_jan.13..docx

Folyassátok a munkát a munkafüzet 55. oldalán. Az 1. és az 5. feladat kötelező mindenkinek, a többi feladat ezen az oldalon szorgalmi.

Jó munkát kívánok!

január 11. HÉTFŐ

Kedves gyerekek!

Megkérlek benneteket, hogy a mai matematika óran csak a szorzótábla ismétlésével foglalkozzatok. Itt találtok egy feladatsort, melyet másoljatok be a füzetbe és írjátok be az eredményeket.

Sok sikert a számoláshoz! smiley

2020. OKTÓBER

október 22. csütörtök

A munkafüzet 31. oldalán található feladatokat oldjátok meg. Sok sikert! smiley

Ismételd a szorzótáblát! Ismételj, készülj a belépő dolgozatra!

október 20. Kedd

A munkafüzet 30. oldalán található feladatokat oldjátok meg. Sok sikert! smiley