Zuzana Csobová

Jó lenne itt is haladni.

22.- 23.oldal EGY nap - lent a kék mezőben minden le van írva. Haladjatok feladatonként. Ez csak Patríciának -szépen finomam színezünk, mintha simogatnánk-smiley

Jó lenne meghallgatni az Este van már nyolc óra című dalocskát

Ne siess, nem csengetnek. Rajzolni színezni kint is lehet, hisz gyönyörű idő van. HAJRÁyes

2020. március 24. KEDD

Tetszett a dalocska? Többször is meg lehet hallgatni. Akár meg is tanulhatod.

Kedves a Szülők! a segítségetekkel  24./1. és 25./3 táblázatot kell megoldani. Gyakorolni kell MA, TEGNAP, HOLNAP fogalmakat.

https://www.okosdoboz.hu/feladatsor?id=56 Remek feladatok vannak a hét napjainak a megnevezésére és egyébb összefüggésekre. JÓ MUNKÁT smileyyes

2020.május 13. SZERDA Felhős idő ellenére Szép napot kívánok mindenkinek!

Múltkor írtam nektek,hogy dalocskával varázsoljuk ide az esőt. Emlékeztek? Meg tudjátok keresni? ABC II. részben találjátok meg. Ma is el kellene énekelni, mert a természetnek nagyon hiányzik. Hajrá,énekeljük együtt.

Környezetismeretből olyan feladatokat küldök nektek, ami az iskolával kapcsolatos. ISKOLAI ETIKETT. Kattints rá, és dolgozz! Kedvelni fogod.

A másik feladat - EGÉSZSÉGKALAUZ- a helyes táplálkozással és testtartással foglalkozik.

Ha betartod amit láttál, vígan énekelheted a következő dalocskát.

JÓ MUNKÁT KÍVÁNOK. SZIASZTOK!

2020. május 20. SZERDA

Az iskolában is az állatokról tanulnánk. Kerestem nektek olyan feladatokat a számítógépen,ami ezzel kapcsolatos. Az egyik: Hogyan mozognak az állatok?

A másik: ÁLLATSOROLÓ - keresd a kakukktojást,vagyis azt az egy állatot, ami nem illik oda

JÓ MUNKÁT KÍVÁNOK. GONDOLKODJ!    MENNI FOG, hisz ügyes vagy.

2020.május 27. Szerda  SZIASZTOK.

Ma a növényekről fogunk érdekes dolgokat megtudni. Segítenek a képek. FIGYELD CSAK!

A növény fejlődése

A növény alkotórészei

A gyökér szerepe

- Rögzíti a növényt a földben.

- Felszívja a növény növekedéséhez nélkülözhetetlen vizet és oldott ásványi  sókat,

másképpen a tápanyagot. Ettől  függ a növény élete.

FONTOS TUDNIVALÓT KÖZÖL EZ A PÁR SOR. Kérlek jegyezd meg,hisz a növény is ÉL.

2020.június 11. CSÜTÖRTÖK Szervusztok gyerekek!

Ma is a növényekről fogunk tanulni. Ugye fel tudod sorolni a növény részeit? Mindig a gyökértől indulj. És azt is tudod, hogy mi a gyökér szerepe? Okos vagy. mehetünk tovább.

A NÖVÉNY SZÁRA többféle lehet, ezt is tudod, csak most pontosítjuk. LEHET:

• lágy szárú növény - azért, mert könnyen le lehet szakítani, le lehet kaszálni, mint most otthon teszitek a fűvel, vagy a kertben kitépitek a gyomot, vagy ha van szamócátok és te szedsz belőle ugye mennyire figyelni kell,hogy ne szakadjon le szárastól. És folytathatnám, de már biztosan érted, hogy mely növények  lágy szárúak. Segítenek a képek.

csalán                  gyermekláncfű                  szamóca

• Fás szárú növények - ezek a cserjék amit úgy is hívnak, hogy bokrok. Azért fás szárú,mert a földből kinőtt ágai fásak,kemények,nehéz eltörni,gyakran kés,olló,vagy fejsze kell hozzá. Segítenek a képek:

ribizli                                    bodza                        büszke/egres

• A fás szárú növények lehetnek FÁK

Mi a különbség bokor és fa között? Hogy a fának van törzse, ágai és koronája.

Segítenek a képek:

vadgesztenye                      nyírfa                                   tölgyfa

Mind hármat megtalálod az iskolánk udvarán. Csukd be a szemed képzeld el az iskolánk előtti részt és gondold oda a fákat.

Kérlek menj ki az udvarra,vagy a kertbe, hívd magaddal anyut, mamát,papát és keressetek lágy szárú növényt, bokrot és fát! Jól figyeld meg őket, jó, ha ismered őket.

JÓ MUNKÁT KEDVES GYEREKEK. ÜGYESKEDJETEK.

2020.június 12. PÉNTEK    Napsütéses napot kívánok mindenkinek!

Ma megint környezetismeretet tartok,hogy a tegnapi anyagot, amit biztos vagyok benne, hogy könnyen megértettek befejezzük egy fontos gondolattal. Ismételd csak át, mi a gyökér szerepe!

Most összegzem mi a szár szerepe. Ezt a gondolatot is meg kellene jegyezni, pontosabban érteni,hogy el tudd saját szavaiddal mondani. Nézzük csak.

A szár szétszállítja a vizet a gyökéren keresztül a levelekbe,a virágba és a termésbe. A szár típusa szerint a növényeket felosztjuk:

• lágy szárú növényekre
  • cserjékre / bokrokra
  • fákra

Ennyi az egész, kérlek beszélgessetek el róla és ellenőrizd a tanultakat otthon az udvaron, vagy a kertben.

Jó munkát kívánok mindenkinek. Sziasztok!