Rólam 2020/2021 Matematika 5.B 2020/2021 Matematika 5.C 2020/2021 Matematika 6.A 2020/2021 Matematika 6.B 2020/2021 Matematika 6.C 2020/2021 Matematika 7.B

Mgr. Ágnes Szabóová

2020/2021 Matematika 6.C

2020. november 4.:

Kedves diákok!

A mai leckét az edupage oldalon találjátok!

2020. október 28.:

Kedves 6.C osztály!

Nagyon örülök, hogy többen külditek vissza a leckét, de még így is kevesen! Aki eddig nem küldte szedje össze magát! ki küldte becsületesen, kívánom, hogy ne hagyjon el bennetek ez a szokás.
Lassan át fogunk állni az edupage oldalra, de a mai órát még itt tartjuk meg.

Ma gyakorolni fogjuk a téglalap kerületének és területének számítását!

1.) Számítsd ki a téglalap kerületét és területét, ha adottak az oldalai:
      a) a = 3 km, b = 5 km
      b) a = 2 m, b = 6 m
      c) a = 6 dm, b = 8 dm
      d) a = 4 m, b = 5 m

2.) Ádám szobája 3 m hosszú és 4 m széles. Mennyi a területe ádám szobájának?

3.) Mekkora a téglalap alakú kiskert területe, melynek oldala 18 m és 20 m. Számtsd ki a kerületét is!

Jó munkát kívánok! A feladatokat pénteken 16:00-ig várom!

2020. október 26.:

Sziasztok!

Ma egy kicsit tovább haladunk és a téglalappal kezdünk foglalkozni!

Cím: Téglalap kerülete és területe - Obvod a obsah obdĺžnika

ahogy a négyzetnél is megtanuluk, úgy a téglalapnál is valamilyen módon ki tudjuk számolni a kerületét és a területét.

téglalap egy olyan négyszög, melynek két-két szemközti oldala egyenlő hosszúságú. Szintén érvényes, hogy a szemközti oldalai párhuzamosak egymással.

A két szemközti oldalát a-val, másik két szemközti oldalát b-vel jelöljük.

A kerületét a k = 2.a + 2.b képlettel számoljuk ki, ami az jelenti, hogy kétszer veszem a hosszabb oldalt és kétszer a rövidebb oldalt, majd összeadjuk.

A területe T = a.b, ami annyit jelent, hogy a téglalap területe egyenlő a rövidebb és hosszabb oldal szorzatával.

Nézzünk meg közösen egy feladatot, hogyan számítom ki a téglalap területét és kerületét!

Próbáljátok meg most egyedül is!
1.) Számítsd ki a téglalap kerületét és területét, ha az egyik oldala 5 cm a másik oldala 7 cm.
2.) Számítsd ki a téglalap kerületét és területét ha oldalai 5 m és 4 m hosszúak.
3.) Számítsd ki a téglalap kerületét és területét, ha kisebb oldala 4 cm a nagyobb oldala 6 cm hosszú.

Jó munkát kívánok! Holnap délután 16:00-ig várom a lefényképezett füzeteket.

2020. október 21.:

Kedves 6.C osztály!

Mivel tegnap nem küldtétek vissza a leckét, az elsődleges cél, hogy azt számljátok ki! Úgy gondolom, hogy 3 feladatot megoldani nem olyan nehéz. Tehát a mai lecke: kiszámolni  tegnapi feladatokat még a mai nap és elküldeni nekem!

2020. október 20.:

Kedves diákok!

Ma még gyakorolni fogjuk a négyzet területét és kerületét.

Mielőtt számolni kezdesz, játszd végig ezt a rövid játékot! A feladatod, hogy az alakzatokat a megfelelő helyre csoportosítod! (Ha nem tudsz rákattintani, másold ki a szövegbő a linket és lisszed be a keresőbe)

A következő feladatokat számold a füzetedbe!

1.) Számítsd ki a négyzet kerületét és terüetét ha az oldalai 6 dm hosszúak.

2.) Egy család szulinapi ünnepségre készül. Az asztal négyzet alakú terítője egyik oldala 3 m. Mennyi méter szalagra lesz szükség a terítő körbe szegésére?

3.) Egy JBL GO hangszóró mérete 71 mm és 86 mm. Hány milimétert kellene elvenni az egyik oldalból, hogy négyzet alakot kapjunk? Mennyi lenne a kerülete az így kapott hangszórónak?

Jó munkát kívánok! A füzeteitekról készített fotókt küldjétek! :)

Kedves 6.C osztály!

Ahogy tavaly is, idén is ezen az oldalon találod a matematika feladatokat a következő néhány napban. Dolgozz a füzetbe!

Ma a négyzet tkerületével és területével fogunk foglalkozni. Nézd meg a füzetedben, hogyan számoltuk ki, vagy nézd meg a következő videót (nyugodtan hallgasd meg a tégalapról mit mondanak!)!

Számtsd ki a négyzet kerületét s területét, ha ismered az oldalai nagyságát:
       a) a = 8 m
       b) a = 11 dm
       c) a = 6 km
       d) a = 12 mm

A mai matematika órá végére értél! Bármilyen kérdéssel fordulj bátran hozzám e-mail címen ( !!! nem messenger !!! )
A feladatok megoldsait a szaboagnes.zsszombathyho@gmail.com címre várom!
Köszönöm a munkádat! Kellemes hétégét! :)