Rólam 2020/2021 Matematika 5.B 2020/2021 Matematika 5.C 2020/2021 Matematika 6.A 2020/2021 Matematika 6.B 2020/2021 Matematika 6.C 2020/2021 Matematika 7.B

Mgr. Ágnes Szabóová

2020/2021 Matematika 5.B

2020. november 4.:

Kedves diákok!

A mai leckét az edupage oldalon találjátok!

2020. október 28.:

Kedves 5.B osztály!

Mai nap ismételni fogunk és mivel jön az ősziszünet (péntektől hétfőig), ezért ma több feladatot kaptok. A feladatokat jövőhét kedd délután 16:00-ig kell lkészíteni.

A tankönyv 32.-k oldaláról a következő feldatokat oldjátok meg: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8. A 33. oldlról pedig  11, 12 és 13 feladatokat!

Tudom, hgy soknak tunik, de van majdnem egy heted megoldani! A fotókat jó minőségben küldjétek, ha el van mosódva nem tudom kivenni, hogy milyen eredményket kaptál.

Kellemes napot és szünidőt kívánok!

2020. október 26.:

Sziasztok!

Mint azt tudjátok, kicsit tovább fog tartani a távoktatás, ezért szeretném felhívni a figyelmetek arra, hogy ez az időszak nem szünet. Az osztályfőnököd már biztos mondta, hgy hetente 3 alkalommal fogunk találkozni (hétfő, szerda, péntek). A mai napot még a gyakorlásra szánjuk. Dolgozzatok becsületesen!

A tankönyv 31. oldalán található feladatok közül oldjatátok mg a 14, 15, 16, 17, 18 feladatokat!

Ne ijedj meg, soknak látszik, de egyszeru feladatok. Holnap délután 16:00-ig kérem visszaküldeni a leckét!

Kelemmes napot kívánok!

2020. október 19.:

Kedves diákok! Megint új online óra következik, de még mielőtt elkezdenénk dolgozni, figyelmetekbe ajánlom Szabó Bianka tanító néni feladatlapjait, aki csak nektek készített néhány feladatot! Remek időtöltés számotokra, ha kiszámoljátok a feladatokat, ezzel átismételve az összeadást és kivonást! Úgy tudjátok megnyitn, hogy rákattintotok  "feladatlap-5" névre és máris le van töltve!

feladtlap-5.docx

... és ha tanító néni összedásra és kivonásra készített feladatokat, egy kicsit én is gyakorolnák veletek csak nagyobb számokkal! Az első feladatod egy puzzle-s feladat lesz. Kattintsatok a linkre és illeszétek a helyére a hiányzó puzzle darabokat az utasítás szerint! Ha már beillesztettétek a puzzle darabot a hiányzó helyre, a jobb sarokban az "ellenőrzés" feliratra kattintva kiírja a számítógép, hogy jól gondolkodtatok, vagy nézzétek át még egyszer!

A következő feladatban el kell égezni az összeadást, majd a megfelelő helyre húzni a feladatot. Ne feledkezz meg az egyenlő szó jelentéséről! Ez azt jelenti, hogy megegyezik, ugyanannyi!

A számokat nagyságuk szerint sorba tudjuk rendezni. Minnél nagyobb egy szám, annál később írjuk le, annál hátrább kerül. Gyakoroljuk a sorba rendezést is kicsit! A feladatod a következő: Megfogod a feladat alatt található kis pontot, és a számegyenesen oda húzod a feladatot, amilyen eredményt kaptál! Tehát ki kell számolni, hogy tudd, hova is kell húzni őket.

Kellemes napot, jó szórakozást és jó munkát kívánok! A feladatokról készítsetek egy képet, hogy lássam, hogyan sikerült megoldani a feladatokat! E-mail cím: szaboagnes.zsszombathyho@gmail.com

2020. október 14.:

Kedves 5.B osztály!

Mai nap virtuálisan tartjuk meg a matematika órát, mivel személyesen nem találkozhatunk. Remélem, így is sikerül tanulni, gyakorolni.

Először ismételjétek át a szorzótáblát! A következő linkre kattintsatok rá, majd indítsátok el a kvízt! A feladatod annyi, hogy párosítsd az eredményeket a szorzótáblában található szorzatokhoz!

A következő feladat hasonló lesz. A megoldásokat kell az üres helyre beilleszteni (rákttintasz és oda húzod). Ha befejezted rákattintasz a "válaszok beküldése" ikonra.

Az utolsó feladatod a mai napra pedig egy szöveges feladat:

Tomi és Zoli tobozokat gyűjtenek az iskola udvarán a szünetben. A szünet vgén megszámolták, hgy mennyi tobozt gyűjtőttek össze, és rájöttek, hogy Tominak 13 tobozzal kevesebb van, mint Zolinak.
​​​​​​     a) Írj négy lehetőséget, hogy mennyi toboza van Zolinak és Tominak!
     b) Lehetséges, hogy Zolinak 50 toboza van? Ha nem indokoldd meg, ha igen, írj példát, mennyi toboza van akor Tominak!
     c) Lehetséges, hogy Zolinak 10 toboza van? Ha nem indokoldd meg, ha igen, írj példát, mennyi toboza van akor Tominak!

A feladatok megoldását e-mailre küldjétek. E-mail cím:szabognes.zsszombathyho@gmail.com
Jó munkát kvánok mindenkinek!