2020/2021 - 8.C Matematika 5.A 20/21 Matematika 8.A 20/21 Matematika 8.C 20/21 Matematika 9.A 20/21 Matematika 9.B 20/21 O mne Fotoalbum Covid -19 Varga Emese tn.-től

Mgr. Nikoleta Kosztúrová

Kedves 9.B,

köszöntelek Titeket az online matematika órán. A hét illetve még a jövőhét folyamán is itt fogunk együtt tanulni.

Minden nap, amikor az órarendetekben is lenne matematika óra itt is találtok egy feladatot. A feladatokhoz pontos leírást fogtok kapni. Úgy gondoltam, hogy megkönnyítsem a nyomon követést dátummal fogom ellátni az egyes napokat, így könnyebb lesz Nektek is keresni.

Ha Bármi kérdésetek lesz, az a nikolettkosztur.zsszombathyho@gmail.com e-mail címen, illetve a kialakított facebook csoportban tehetitek fel. Valamint a kért feladatok fotóit is oda fogom kérni.

Sikeres együttműködést kívánok, és tudásban gyarapodó hetet!

Kosztúrtanító néni

2020.10.28. Szerda

Cím: Második és harmadik hatvány- Druhá a tretia mocnina

Sziasztok, a mai órán áttérünk a Hatványozás témakörre.

Annak érdekében, hogy könnyebb legyen megérteni csatolok egy youtube videót, kérlek figyelmesen nézzétek, mert kérdésekre fog kelleni válaszolni és az lesz majd a jegyzet.

A videót 7 percig kell nézni.

A kérdéseket nem kell leírni, csak a helyes választ, ez lesz nekünk a jegyzet:

1. Mit jelent a hatvány fogalma?
  2. Mik a hatványozásnál használt elnevezések (3 ilyen van)?
  3. Miből áll a hatványalak? +példa
  4. Mik azok a különös hatványok, mutasd be őket!
  5. Fejezd be a mondatot:
    Ha egy negatív számot páros hatványkitevőre emelek, akkor a hatványérték mindig ............ lesz.
    Ha egy negatív számot páratlan hatványkitevőre emelek, akkor a hatványérték mindig .......... lesz.

1.feladat: Írjátok le a 9*9; 0,5*0,5; (-7)/(-7); 10/11 * 10/11 szorzatokat hatványalakban!

2.feladat: Írjátok le szorzattal: 32; (-1,8)2 ; 2/7 2 !

3.feladat: Írjátok le hatványalakban! 12*12*12; 1/2*1/2*1/2

4.feladat: Írjátok le szorzattal: 173; 1,53!

5.feladat: Emeld köbre (harmadik hatványra) a következő számokat és határozd meg a hatványértékét: 2; 3; 4!

6.feladat: Számítsd ki és tanult meg nullától 20-ig terjedő számok négyzetét!!! Kereshettek rá mintát az interneten.

Kellemes szünidőt kívánok!

2020.10.26. Hétfő

Sziasztok!

Kedves gyerekek! Kérlek benneteket aktivizáljátok magatokat, mert csak 2 tanuló küldi a leckét! Ennek bizony következményei lesznek!!!

A mai napon még mindig a szöveges feladatok megoldását egyenlettel fogjuk gyakorolni.

1. feladat:
Ha egy számból kivonunk 96-ot, a szám egy ötödét kapjuk. Melyik ez a szám?

2.feladat:
Jancsinak 72 érméje van, pontosan 28-cal több, mint Petinek. Hány érméje van Petinek?

Kérlek Titeket ha elkészültetek a feladatokkal fotózzátok le és küldjétek el e-mailben!

Jó munkát és kellemes napot! smiley

___________________________________________________________________________________________________

2020.10.22. Csütörtök

Sziasztok!

Kedves gyerekek! Kérlek benneteket aktivizáljátok magatokat! Kilencedikben nem lehet ennyit lazsálni!

A mai napon gyakorolni fogunk szöveges feladatok megoldását egyenlettel.

1. feladat:
Melyik számok kell kivonni a 415-ből, hogy ugyanannyit kapjunk, mintha ehhez a számhoz hozzáadtunk volna 179-et?

2.feladat:
Négy év múlva Anita 3-szor annyi idős lesz, mint most. Hány éves Anita?

Jó munkát és kellemes napot! smiley

2020.10.21. Szerda

Kedves 9.B!

A mai órán visszatérnénk az egyenletekhez, de kicsit másképp mind eddig.

Szeretném, ha szöveges feladatokat is megtudnátok oldani egyenletek segítségével! A tavasszal is nagyon bevált a videós magyarázat, ezért most is ezzel készültem Nektek:

A videó megtekintése után a következő feladatokat oldjátok meg a füzetbe:

Cím: Szöveges feladatok megoldása egyenletekkel - Slovné úlohy riešené sústavou rovníc

1.)
Dóri 3 évvel idősebb, mint öccse, Gergő. Ketten együtt 33 évesek. Hány évesek külön- külön most?

Megoldás:
Vázlat:  Dóri .... Gergő +3 .... (x + 3)
             Gergő .... ? (vagy x)
              együtt ..... 33

Dóri + Gergő = 33
              x + 3 + x = 33
                    x + x = 33 - 3
                        2x = 30
                          x = 30 : 2
                          x = 15

Válasz: Gergő 15 éves, ezért Dóri 15+3=18 éves. Együtt: 15 + 18 = 33.

2.)
Csenge és Mátyás együtt 42 évesek. Csenge kétszer annyi idős, mint Mátyás. Hány évesek külön-külön? (14,28)

(a 2. feladatot is hasonlóképpen kell megoldani, mint az 1.)

Az elkészült feladatokról készítsetek képet és küldjétek el nekem e-mailben!

Köszönöm!

Jó munkát! wink