2020/2021 - 8.C Matematika 5.A 20/21 Matematika 8.A 20/21 Matematika 8.C 20/21 Matematika 9.A 20/21 Matematika 9.B 20/21 O mne Fotoalbum Covid -19 Varga Emese tn.-től

Mgr. Nikoleta Kosztúrová

Kedves 5.A

köszöntelek Titeket az online matematika órán. A hét folyamán itt fogunk együtt tanulni.

Minden nap, amikor az új órarendetekben matematika óra van itt találjátok meg a feladatokat. Ezekhez pontos leírást fogtok kapni. Úgy gondoltam, hogy megkönnyítsem a nyomon követést dátummal fogom ellátni az egyes napokat, így könnyebb lesz Nektek is keresni.

Ha Bármi kérdésetek lesz, azt a nikolettkosztur.zsszombathyho@gmail.com e-mail címen, illetve a kialakított facebook csoportban tehetitek fel.

A kért feladatok fotóit is e-mailben fogom kérni.

Sikeres együttműködést kívánok, és tudásban gyarapodó hetet!

Kosztúr tanító néni

2020.10.28. Szerda

Sziasztok!
A mai órán folytatjuk az ismétlést!

És mivel pénteken elmarad az óránk, az őszi szünet miatt (remélem Ti is örültök neki:) ezért egy kicsivel több feladatotok lesz!

A tankönyvben folytatjuk a feladatokat. Nem írunk címet, csak a dátumot 2020.10.28.

32 oldalon a 6,7,8 feladat a 33 oldalról a 10.a),b) és e) valamint a 11, 13 feladatok.

A feladatokat a következő óráig, azaz hétfőig tessék megcsinálni!
Kérlek vigyázzatok a füzet szépségére, legyen az átlátható, hogy ha én is javítom ne kelljen keresnem a megoldást, hanem egyből látható legyen.

Jó munkát kívánok!

______________________________________________________________________________________________

2020.10.26. Hétfő

Kedves 5.A, mint azt biztos tudjátok az osztályfőnöktől egy ideig még online fogunk találkozni.

A mai órán egy kicsit visszaemlékezünk arra, hogy szeptembertől mivel is foglalkoztunk Matematika órán.

A tankönyvet fogjuk használni ismét: a 32. oldalon dolgozunk az 1.,2.,3.,4.a,b,c,d, és az 5. feladat.
Egy kis magyarázat a feladatokhoz:

1. feladatnál nem kell az összes sort, csak az 1. és 3.,4. sort, tehát a 3+6-tal kezdődő, 21+18 és a 67+14 összeadással kezdődő sorokat. Vigyázat nem oszlopokat sorokat!!!
  2. feladatnál szintén csak az 1.,3. és 4. sort kell kiszámolni! Figyeljetek a maradékokra!
    Ha készen vagytok számológéppel ellenőrizhetitek munkátokat!
  3. feladatnál összegpiramist kell számolnunk. Ismételjük át mi is az az összegpirami? Két egymás mellett lévő szám összege a felette levő négyzetbe kerül. Az első piramisnál sima összeadás van a második piramisnál viszont visszafelé számolunk. Mi is az összeadás ellentettje?
  4. feladatnál szövegbe van belefoglalva maga a művelet. Sikerül felismerni melyik szó melyik műveletet takarja? (segítek összeadás és kivonás lehet ;)
  5. feladatnál, úgy ahogy a feladat is mondja, személyre szabott a megoldás. Tehát a számodra legegyszerűbb módon számold ki a feladatokat!

Ha elkészültetek velük a következő óráig, ami szerdán lesz, várom a fényképes megoldásokat e-mailben!

Jó munkát, szép és tartalmas hetet! Vigyázzatok magatokra!wink

2020.10.20. Kedd

Sziasztok!

A mai órán folytatjuk a tankönyvből a munkát. Szerintem ezek a feladatok nem olyan nehezek, így arra kérlek Benneteket, hogy a hétfőivel együtt fotozzátok le őket, ha elkészültetek velük és a nikolettkosztur.zsszombathyho@gmail.com e-mail címre küldjétek el! Nyugodtan lehet szülő e-mail címéről is, csak akkor írjátok be a tárgyba a neveteket és az osztályt!

Nem írunk címet most sem, csak dátumot. A mai feladatok, amiket be kell írni a füzetbe:

TK31/17 és 18 a),b)

Mivel úgy gondolom, hogy ez a két feladat mindenkinek a kisujjaban van, ezért egy kis bónus feladattal készültem Nektek, amit a következő linken találtok meg:

Várom a feladatokról készült képeket! Jó munkát kívánok és továbbra is vigyázzatok magatokra wink

2020.10.19. Hétfő

Kedves 5.A!

A mai online órán a tankönyvből fogunk dolgozni. A 31. oldalon a 14.,15. és a 16. a) és b) feladatokat szeretném, ha megoldanátok. A füzetbe folytatólagosan dolgozunk, nem kell címet írni csak a dátumot írjátok fel és a feladatokat, ahogy szoktuk. A feladatokhoz egy kis leírás:

TK31/14
A .... részbe egy számjegyet kell pótolni. Elég számjeggyel odaírni, nem kell betűvel. Kis segítséget találtok a kislány melletti zöld táblában.

TK31/15
Ha sikerül szóban kiegészíteni a mondatot, akkor kérlek Titeket ezt a mondatot írjátok is be a füzetbe.

TK31/16
Ennél a feladatnál is kérem, hogy a 15. feladathoz hasonlóan írjátok le a mondatot a füzetbe.

Mind a három feladattal elkészültél??? Nagyon ügyes vagy yes, mehetsz is a következő online órádra!

De ha van még egy kis kedved, akkor játssz Matyival a következő linken:

Köszönöm! Jó tanulást, szórakozást! Várlak Benneteket holnap is wink

Kidolgozta: Agócs Kiss Ágnes