Mgr. Veronika Kováčová

2020. június 1. - Gyereknap

Kedves Gyerekek!

Ez nap a Ti napotok, ma szóljon minden rólatok, legyen ez a nap a móka, kacagás napja!

Kedves Szülők, ma kényeztessék a gyerekeiket! Szóljon a mai nap csak róluk!

1. játék

Szülő-gyerek játék, a gyerekek vezetik a „vak” szülőket.

Kellékek: Minkét szülőnek egy kendő vagy sál.

A gyerekek ebben a játékban kétszeres megerősítést kapnak: egyrészt ők lehetnek az „erősebbek”, akik a „gyenge” szülőket kézen fogják és vezetik. Másrészt azt átélhetik, hogy a szülők megbíznak bennük, magukat a szó legigazibb értelmében a gyerekeik „kezébe adják”.

A játék kezdetén le kell szögezni néhány szabályt. A szülők és a gyerekek megbeszélik, hogy a körséta milyen helyszínen folyik le, az akadályokat megjelölik, és lehetőség szerint körülírják, hogy az ütközéseket amennyire lehet, elkerülhessék. Azon kívül meghatározzák azt az időtartamot, amelynek letelte után a szülők levehetik a szemkötőt, vagy ők és a gyerekek szerepet cserélhetnek.

2. játék

Fűzzetek fel cérnára gumicukorkákat! Majd a két cérna végét fogja meg anya és apa, Te feladatot pedig az lesz hogy csak a száddal edd le a gumicukrokat a cérnáról!

3. feladat

Készítestek műanyak palackból virágot a sziklakertbe!

4. "Feladat"

Süssetek szalonnát, kolbászt, ki mit szeret :) Legyen együtt a család! Sétáljatok, biciklizzetek nagyokat!

Holnap a játék-é  a főszerep, szóval hajrá!

Nagyon Boldog Gyereknapot kívánok, minden egyes kisdiákomnak! Nagyon hiányoztok cryingheart

Képeket várok a mai napról is, hogy hogyan telt.

2020. április 24. - Projektnap

Április 22. - A Föld napja volt, ebből az alkalomból egy kis projektet készítettem nektek Kedves Gyerekek és Kedves Szülők. Remélem élvezni fogjátok, fogják!

A_fold_napja.docx

A_fold_napja.pdf

Jó szórakozást!

Kedves Szülők, Kedves Gyerekek!

Március 22. A Víz Világnapja. Mivel egy időre otthonlétre rendezkedtünk be, egy kis „házi“ Víz világnapja akcióra hívnálak meg benneteket.

A_viz_vilagnapja.docx