Mgr. Beata Zagyiová

2020.11.3. - Kedd

Kedves Tanulók!

Erre a hétre etikából egy nagyon könnyű feladatot kaptok.  A címe:   Az önismeret  fája

A feladatotok a következő lesz:  Keressetek egy nagyobb /A4-es/  papírlapot, de a mindenes füzetbe is lehet, és rajzoljatok rá egy jó nagy  lombos fát!   Ezután a lombjába írjátok bele, hogy  mik azok, amikben nagyon ügyesek vagytok, amit szerettek csinálni ( lehet bármi, iskolai tantárgytól kezdve olyan dolgokig, amihez ügyesség, tehetség, képesség kell). Ha ez megvan, akkor a törzsébe írjátok bele azt, amiben nem annyira vagytok ügyesek, nem is szeretitek csinálni.

Jó munkát, és a borongós idő ellenére szép napot kívánok!  smiley

2020.10.27. - Kedd

Sziasztok!

A mai etika óra témája: Önismeret

Fontos, hogy az ember ismerje önmagát, hogy tisztában legyen saját képességeivel, tulajdonságaival. A rosszakkal is! Írjatok magatokról 5 jó és 5 rossz tulajdonságot!  Ha ez megvan, akkor  fogalmazzátok meg, hogy mit tudnátok tenni azért, hogy a rossz tulajdonságaitokon változtassatok. Lehet a mindenes füzetbe is. Elküldeni nem kell, de ha visszamegyünk elbeszélgetünk róla.

Jó elmélkedést, szép napot kívánok!

2020.10.22- Csütörtök

Sziasztok!

Tudjátok, a szavaknak erejük van. Szavainkkal sokszor megbántjuk a másik embert, de egy szóval is tudunk a másiknak örömet okozni. Most az lesz a feladatod, hogy leírd,  szerinted melyik a 10 legszebb magyar szó. Mivel etikára nincs füzetünk, nyugodtan beleírhatjátok a mindenes füzetbe, aztán majd hétfőn elbeszélgetünk róla. Ezt elküldeni nem kell! Szép napot kívánok!