Ing. Agneša Sósiková

Informatika 7.A

2020. június 5.

Kedves tanulók, ezen a héten néhány hasznos weboldalt kínálok Nektek. Látogassátok meg mindet, és válaszoljatok a kérdésekre. Az iskolában mely tantárgyakon jöhetnek jól?

Hasznos webhelyek

1. Internetes lexikon

Írd be a google-ba a hosszúság wikipédia szavakat, majd válaszolj a következő kérdésekre:

Mi az SI mértékegységrendszer hosszmértéke? Mire alakíthatjuk át?

Milyen régi hosszmértékeket ismerünk?

1. Internetes könyvtár

A magyar gyermek- és népmeséknek hány gyűjteménye található meg a www.mek.oszk.hu weboldalon?

1. Fordítás

Próbáld ki a https://translate.google.hu/ weboldalt. Állítsd be a fordítást magyarról angolra, majd fordíts le a következő mondatokat.

Elmentem én a vásárba fél pénzzel. Tyúkot vettem a vásárba fél pénzen.

1. Térkép

Keresd ki a www.google.com/maps weboldalon, hány kilométerre van a lakhelyedtől Kassa, Pozsony, Bécs, London, és kb. mennyi idő alatt lehet oda eljutni.

1. Időjárás

A http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_gpredpoved_sk weboldalon nézd meg, milyen lesz az időjárás 2020. június 8-án. Mennyi lesz a megmagasabb és legalacsonyabb hőmérséklet Szlovákiában? Hány fok lesz a Rimaszombati járásban?

6. Menetrend

A www.cp.sk weboldalon keresd ki, reggel 8 óra után milyen időpontokban lehet eljutni Rimaszombatból Losoncra, átszállás nélkül. Közlekednek ezek a járatok vasárnap is?

Válaszaitokat e-mailben vagy messengeren várom.

Jó mukát, s szép napot :)

2020. május 15.

Kedves gyerekek, folytatjuk a szórakozást az informatika világában :) A mai téma tetszeni fog Nektek, nem más, mint a netezés.

Az alábbi linkre kattintva találjátok meg az olvasmányt, okostelefonról is remekül olvasható.

Netezzünk!

Ha figyelmesen elolvastátok, válaszoljatok a kérdéseimre. Válaszaitokat e-mailben vagy facebookon várom. Nem kell a füzetbe leírni őket.

1. Naponta hányszor, mennyi ideig internetezel?

2. Tudod, mit nevezünk internetnek?

3. Sorolj fel öt dolgot, amire az internet használható!

4. Szerinted működhetne a világ internet nélkül?

5. Minek a rövidítése az URL?

6. Milyen böngészőket ismersz?

7. Mikor hasznos használni a frissítés ikont?

8. Mit találunk, ha az előzmények ikonra kattintunk?

9. Mire jók a Kedvencek, Könyvjelzők?

10. Fogalmazd meg, hogyan lehet hatékonyabbá tenni a keresést a Google-n keresztül.

Megjegyzés: Az internet a szórakozáson kívül tanulásra is remekül használható. Ismeritek már a www.okosdoboz.hu weblapot. Még suliban bemutattuk. Használjátok otthon is :) Keressetek más ilyen oldalakat is a világhálón, s osszátok meg velem is a felfedezéseteket.

Jó munkát, jó szórakozást.

2020. április 24.

Kedves tanulók, a mai leckétek z alábbi dokumentumban található. Kutassatok az interneten, keressétek meg a válaszokat,

Aki tud a word dokumentumba dolgozni, az kidolgozhatja a válaszokat oda. Aki nem, az a füzetébe dolgozza ki.

Mi_az_ARPANET.docx                                  Mi_az_ARPANET.pdf

Határidő: 2020. április 28. 15:00

Jó munkát.

2020. április 17.

Kedves tanulók,

a feladatotok az, hogy oldjátok meg a következő feladatsort.

Bemeneti_kimeneti_berendezesek_ismetles.docx                                Bemeneti_kimeneti_berendezesek_ismetles.docx.pdf

Ha valamelyik kérdésre nem tudtok magabiztos választ adni, hagyjátok ki. Ha a feladatsor végére értetek, olvassátok el újra a múltkori jegyzetet a bemeneti és kimeneti berendezésekről, majd próbáljatok válaszolni a kihagyott kérdésekre.

Ha ezzel elkészültetek, készítsetek rövid bemutatót a háttértárak (háttértárolók) fajtáiról. Kutassatok az interneten, melyek azok a háttértárak, amelyek már nem használatosak manapság, s melyek tartoznak a legmodernebbek közé napjainkban. A bemutató legyen tömör és velős - háttértárolók felsorolása és rövid bemutatása. Képeket is használhattok. A bemutatót el lehet készíteni Power Pointban, Wordben, Paintben, de akár a füzetedbe vagy egy rajzlapra is készítheted.

A feladatsor elkészítésének határideje 2020. április 20. 15:00

A bemutató elkészítésének hatérideje 2020. április 23. 15:00

Jó munkát és szép napot.

2020. április 3.

Kedves tanulók,

a feladatotok az, hogy az alábbi dokumentumban található tananyagot elovassátok.

bemeneti_es_kimeneti.pdf

Számítógépen, okostelefonon is megnyitható. Ha esetleg mégis gond lenne vele, kérem jelezzétek. A dokumentumban található szöveget le is kell írni a füzetbe, majd fényképet készíteni róla, és elküldeni az e-mail címemre.

Ha ezzel készen vagytok, a következő linkeken olyan feladatokat találtok, melyen segítségével ki tudjátok próbálni, mit jegyeztetek meg az elolvasott tananyagból.

Az online feladatokat gyakoroljátok addig, míg nem megy hiba nélkül. Okostelefonon is működnek, kipróbáltam :) A megoldást a képernyő jobb alső sarkában található kék ikonra kattintva tudjátok ellenőrizni.

Határidő: 2020. április 6. 15:00

Jó munkát kívánok.

2020. március 17.

Kedves tanulók,

informatikából azt a feladatot kapjátok, hogy WORD-ben készítsetek el egy táblázatot, mely a napirendeteket tartalmazza reggel 8:30-tól lefekvésig. Az első oszlopban legyenek az időpontok, a másodikban az aktivitás - például mit tanultál, mit játszottál, ettél, stb.., a harmadikban pedig valamilyen megjegyzés, pl. hogyan érezted magad, nehéz volt, finom volt, stb.

A táblázat fejléce legyen vastag betűkkel jelölve, minden oszlop legyen más színű, és válasszatok tetszőleges keretet a táblázatnak. A betűtípus lehet teszőleges, de a betűk mérete legyen 14-es. Ne felejtsétek el beállítani a hibajavítást is.

Ha elkészültetek, mentsétek el a munkátokat feladat_1_név módon és küldjétek el csatolmányként az e-mail címemre: sosikagnes.zsszombathyho@gmail.com

Jó munkát kívánok.

Határidő: 2020. március 20. Péntek, 14:00