Ing. Agneša Sósiková

Informatika 9.A

2020. június 5.

Kedves Kilencedikesek. Mr. Joshua Android okostelefonra vágyik. Sokat telefonál, de sms-eket nem nagyon szokott küldeni. Az internetet naponta használja, chat-elésre, szörfözésre, valamint naponta néz videókat is. Nem tudja eldönteni, melyik szolgáltatót válassza - Orange, vagy O2, ez itt a kérdés :) Segítsetek neki megtalálni azt az ajánlatot, amelyik a legjobb számára. Mindeképp olyan telefont szeretne a havi előfizetéséhez, amelyik szinte fényképezőgép minőségű fotók készítésére képes. Jó lenne, ha a telefonban lenne elég tárhely, és természetesen, bővíthető legyen memóriakártyával is. A programot (paušál) úgy válasszátok ki, hogy ne kerüljön több, mint 25 euróba havonta.

Szóval, várom az üzeneteiteket, e-mailen vagy fb-on, melyik szolgáltatónál, milyen feltételek mellett lehetne eleget tenni Mr. Joshua Android kéréseinek. Vázoljátok fel a konkrét ajánlatokat, és írjátok le, melyik lehetőséggel élnétek Ti.

Jó munkát,

szép napot :)

2020. május 15.

Kedves tanulók, a mai lecke témája közel áll mindnyájatokhoz. Nem más, mint a mobilok világa. Az alábbi linkre kattintva olvassátok el az ismertetőt, majd válaszoljatok a kérdéseimre e-mailben, vagy facebookon. A füzetbe nem kell leírni a válaszokat.

A mobilok világa

1. Milyen mobiltelefonos operációs rendszereket ismersz?

2. A Te okostelefonod milyen operációs rendszerrel működik?

3. Mi volt az utolsó alkalmazás, amit letöltöttél a telefonodra?

4. Mekkora a 4G hálózat letöltési sebessége?

5. Mire képes az 5G?

6. Sorold fel az okostelefon legfontosabb jellemzőit.

7. Hogyan védjük okostelefonunkat?

8. Mire szolgál a Lookout app?

9. Hogyan növelhetjük az akkumulátor élettartamát?

10. Fontos néha újraindítani / ki-be kapcsolni az okostelefonunkat? Miért?

Jó munkát, jó szórakozást. Várom leveleiteket!

2020. április 24.

Kedves tanulók, a következő leckétek az alábbi dokumentuban található.

fajlformatumok_feladat.docx                         fajlformatumok_feladat.pdf

Határidő: 2020. április 28. 15:00

Jó munkát.

2020. április 17.

Kedves tanulók, a mai leckétek szintén a fájlformátumokról szól, de most nem a képek, hanem a szöveg lesz a központban.

Nyissátok meg az alábbi dokumentumot. Készítsétek el az első oldalon található jegyzetet a füzetetekbe. A második oldalon találjátok az útmutatót, hogyan kell szöveget pdf-ként elmenteni. A második feladat az, hogy keressetek egy tavasszal kapcsolatos rövidke verset neten, vagy könyvben, írjátok le Word-ben, szúrjatok mellé egy tavaszi képet, és mentsétek el pdf-ként.

Szoveges_dokumentumok_fajlformatumai.docx                           Szoveges_dokumentumok_fajlformatumai.pdf

A fényképet az elkészített jegyzetről, valmaint az elkészített pdf dokumentumot küdjétek el nekem.

Határidő: 2020. április 20. 15:00

Jó munkát és szép napot.

2020. április 3.

Kedves tanulók,

előző órán átismételtük a biztonságról és a jelekről tanultakat. A mai lecke első részében egy online feladat segítségével gyakoroljátok át, melyik ikon mire szolgál a word szövegszerkesztőben.

WORD gyakorló

Ha készen vagytok vele, kérek egy fényképet a helyes megoldásról. Okostelefonon is működik a feladat, így screenshot-ot is küdhettek.

A második feladatotok az, hogy kutassatok az interneten "A képek fájlformátumai"-ról. Készítsetek rövid beszámolót a témában. Essen szó benne a fájlok elnevezéséről, kiterjesztéséről, képminőségről, felbontásról. A beszámoló tartalmazza a forrást is, amelyből dolgoztatok. A beszámolót el lehet készíteni WORD-ben, POWER POINT-ban, PAINT-ben, de akár papíron is. Ha papíron készítitek, arról is kérek fényképet.

Határidő: 2020. április. 6. 15:00

Jó munkát kívánok.

2020. március 27.

Kedves tanulók,

1) töltsétek le a 9_feladat_1_nev.docx dokumentumot,

2) minden kérdésnél színezzétek ki a helyes választ zöldre,

3) írjátok fel a neveteket,

4) mentsétek el a dokumentumot feladat_1_sajat_neved módon

5) küldjétek vissza az e-mail címemre.

Jó munkát