Az iskoláról

Szombathy Viktor

(1902-1987)

Gömör megye székhelyének, Rimaszombatnak szülöttje. A szlovákiai magyar irodalom első nemzedékéhez tartozik. Ismertek az ifjúsági regényei és útleírásai száz esztendeje született író joggal megérdemli, hogy szelleme köztünk éljen, hisz minket, gömörieket - a legkisebbtől a legnagyobbig - senki sem ismert jobban.
A Feledi Magyar Tannyelvű Alapiskola 56 éve alakult. Eredményes, sikerekben gazdag félévszázadot tudunk magunk mögött, és 2002. június 21-én elérkezettnek láttuk az időt, hogy iskolánk méltó nevet kapjon. A jövőben bizonyítani szeretnénk, hogy e nevet kiérdemeltük és névadónkhoz hűen gyermekeinknek a haza, a szülőföld szeretetét adjuk tovább.

Művei:

• A pénzhamisító

• A félhold vándora(1967)

• Holló Csete, a besenyő

• Megszólal a töröksíp

• Száll a rege várról várra