Beiratkozás az első évfolyamba - 2024/2025 Covid - 19 Ebédtámogatás Szülőföldön magyarul program

Aktuálne informácie / Aktuális információk

Ebédtámogatás

TÁJÉKOZTATÓ

Változás az ebédtámogatásban 2021.09.01-től

Tisztelt Szülők!

2021. augusztus 1-jén érvénybe lép a Munkaügyi Minisztérium 544/2010 módosított törvénye, ami kimondja, hogy csak az a gyermek / diák igényelhet állami támogatást az iskolai ebédeltetésre, aminek az összege 1,30€/ebéd , aki olyan háztartásban él, ahol:

- igénylik az anyagi szükséghelyzetet / „hmotná núdza“-t

- a háztartás bevétele nem haladja meg a létminimumot (životné minimum)

- a szülők / törvényes képviselők egyike sem ígényli az adóbónuszt, vagy nem jogosult az adóbónuszra (daňové      zvýhodnenie)

Kérjük a Kedves Szülőket, hogy amennyiben igényelni kívánják az állami támogatást gyermekük ebédeltetésére 2021.szeptember 1-jétől, adják le  a következő okmányokat legkésőbb 2021. augusztus 6-ig az iskolában:

• A Munka-, Szociális- és Családügyi Hivatal  igazolása az anyagi szükséghelyzetben járóknak való támogatás juttatásáról „Potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi“
  • a Munka-, Szociális- és Családügyi Hivatal igazolása, hogy a háztartás tagjainak jövedelme nem haladja meg a létminimum összegét. Ehhez szükséges a szülő jövedelméről szóló igazolást (potvrdenie o príjme) és a jövedelmi viszonyok elbírálására szóló nyomtatványt  (formulár na posúdenie príjmu) leadni a Munka‑, Szociális- és Családügyi Hivatalba, ahol ennek alapján kiadják a jogosultságról szóló igazolást „Potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima“
  • Becsületbeli nyilatkozat, hogy egyik szülő sem igényelt gyermekre járó adókedvezményt – „Čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa...“ – kitölti MINDKÉT SZÜLŐ

1.számú melléklet - Príloha č.1. Čestné vyhlásenie na daňové zvýhodnenie MATKA a OTEC

Priloha_c.1._Cestne_vyhlasenie_na_danov_e_zvyhodnenie_MATKA_a_OTEC.docx

2.számú melléklet. - Príloha č.2. Čestné vyhlásenie na daňové zvýhodnenie Zákonný zástupca

Priloha_c.2._Cestne_vyhlasenie_na_danove_zvyhodnenie_Zakonny_zastupca.docx

Azonban figyelmeztetjük a szülőket, ill. a gyermek törvényes képviselőjét, amennyiben  a gyermektámogatás megszabása közben igényli az adókedvezményt, köteles ezt azonnal tudatni az iskola vezetőségével és a becsületbeli nyilatkozatban megadott hamis adatok esetén tisztában kell lennie ennek jogi következményeivel. A támogatási kérelem megítélése a Munka-, Szociális és Családügyi Hivatal hatáskörébe tartozik.

Kérjük Önöket, hogy gyermekeik érdekében haladéktalanul jutassák el az igazolásokat a megadott napig. Megértésüket köszönjük.

Tisztelettel az iskola vezetősége