Mgr. Helena Habodászová

2021.3.18.

A feladatot messengeren megkapjátok útmutatóval, szemléltetéssel  együtt.

2021.3.11.

Kedves Gyerekek! Hétfőn március 15-e lesz. Sajnos  most nem mehetünk koszorúzni, de legalább a rajzórán emlékezzünk méltóképpen a márciusi ifjakra.

Ma egy  „kokárda -csokrot“ készítünk papírkosárkákból. Hogy mire lesz szükségetek, valamint a munka menetét messengeren megkapjátok, sőt már meg is kaptátok. Kellemes időtöltést kívánok!

2021.3.4.

Varázsoljunk tavaszi  hangulatot egy darab kartonpapírra! A messengeren kapott képek segítségével szemlélteni tudjátok, hogyan fejlődik a tulipánhagyma a földben. A dióhéj a hagymát, a fonalak a gyökereket szemléltetik. A többit már ti is látjátok a talaj fölött. Legalább az utolsó képet csináljátok meg, ahol látszik az is, ami a földben van, és az is, amit láthatunk, ha kinyílt a tulipán. Kellemes munkát!

2021.2.4.

Gyerekek szánkózás közben – készítsetek színes rajzot!  / lehet rajta havas domboldal, csupasz fa, hóember, szánkó, gyerekek téli öltözékben /.

2021.jan.28.

Készítsetek papírból hóembert! Néhány ötletet kaptok messengeren. Kellemes szórakozást!

2021. január 21. /csütörtök

Rajz   3.A

Szasztok Gyerekek!

Végre hullott a hó! Készítsetek színes rajzot az alábbi utasítások szerint:

Rajzoljatok hóembert! A hóember szeme, szája és gombjai fekete szénből vannak, orra sárgarépa, kalapja piros fazék. Nyakán tarka, csíkos sál van. Az egyik kezében seprőt tart.

Ha esetleg kedvetek van, és a hó is tapad, a hóembert el is lehet készíteni. Azt le lehet fényképezni és messengeren elküldeni a képet. Jó szórakozást kívánok!

Az osztályfőnökötök megoszt veletek a csoportban 2 linket. Választhattok, hogy mit szeretnétek alkotni, és mihez van otthon anyagotok. A munkáitokat majd elhozzátok, ha iskolába jövünk. Jó szórakozást,kellemes alkotást!

Kedves Tanulók, ma ismét a Mikulás lesz a rajz óra témája. A múlt héten mindenki egyforma
Mikulást készített, akkor nagyon ügyesek voltatok. Most otthon vagytok, én nem tudom, mi van
kéznél, miből, mivel tudtok dolgozni, ezért magatok választhattok. Készíthettek színes rajzot,
festhettek vízfestékkel, temperával, zsírkrétával,.....kinek mi van kéznél, de nyírhattok, ragaszthattok,
esetleg varrhattok is. A TÉMA egységes: Várjuk a Mikulást.

Hétvégén csak tiszta csizmákat tegyetek az ablakba!