Alžbeta Szekeresová

2020/2021 Zenei nevelés 3.B

Kedves diákok.Mivel mindannyian tudjatok,hogy iskolánkon a koronavírus járványa miatt szünetel az oktatás ezért most tőlem is így kapjátok meg a feladatokat.

Vegyetek elő egy tiszta papírt,szinesceruzát,fixet vagy ha van otthon vízifesték az is jó,majd kapcsoljátok be a rádiót és keressetek zenét ,lehet a kedvenceket is hallgatni és kezdjetek el rajzolni bármit lehet ami eszetekbe jut a zenei élmény hatására.

2020.10.20

Kedves gyerekek!

Mivel még mindig itthon vagyunk munka közben mikor segítetek a szüleiteknek dalolgassatok kicsit.

Pl.

Ettem szőlőt ... vagy bármelyiket ami kedves nektek.

2020.12.7

Kedves gyerekek.Mivel a vírus ismét otthonról való tanítást igényel,most így advent idején jallgassatok szép karácsonyi dalokat a rádioba,vagy televízio csatornán  esetleg ytubon.

Jó szórakozást.

2020.12.14

Kedves gyerekek. Mivel a december nagyon sok jeles nappal bovelkedik beszélgessetek szuleitekkel,nagyszuleitekkel a népszokásokrol.

Ilyen pl. december 4 .Borbála napja Ha ezen a napon a lányok csersznyefa ágat tesznek vázába és karácsonyra kivirít az a laányzo jovore férjhez megy.

December 13.Luca napja  Ekkor kezdték készíteni a Luca széket ,amelyik karácsonya készult el.9 féle fábol faragták.Az éjféli misén aki ráállot meglátta a falu boszorkányát.

Még sokféle hiedelem fuzodik ehhez a naphoz kérdezzetek ti is utánna.

Jo szorakozást.

Kedves gyerekek.

Véget ért a szunido ,ma ismét elkezdodott az iskola.Kivánok nektek sok vidám perceket,sikereket és jó egészséget.

Gondolom már ti is várjátok azt,hogy végre hulljon egy pici hó ezért kedvcsinálóként hallgassátok meg  a You Tube oldalon a

,,Hóembernek se keze se lába,, címu dalocskát a Réparetekmogyoró eloadásában.

Míg a dalocskát hallgatjátok rajzoljatok egy szép hóembert a fuzetetekbe.Várom a munkátokat,jó szórakozást hozzá.

2021.1.18

Kedves gyerekek.

Mivel ma jó hideg lett odakint a jó meleg szobába hallgassatok valami jó zenét ami nektek kedves és kezdjetek el rajzolni valamit a zenei élmény hatására.

Jó munkát.

Kedves gyerekek. 2021.1.25

Mivel most farsang ideje van ezért vidám farsangi dalokat kuldok nektek.Hallgassátok meg s lehet jó nagyokat mókázni beoltozni valamilyen maskarának .Hívjátok táncba szuleiteket vagy testvéreiteket.Várom a videókat róla.Jó szórakozást.

2021.2.1

Kedves gyerekek.

Mivel még mindig farsang van,de sajnos a vírus miatt még itthon vagyunk ,így iskolába is elmaradt az álarcosbál ezért megkérlek titeket, hogy nyissátok ki a zene fuzetet s írjátok fel, hogy

FARSANG

és rajzoljátok le ,hogy az idén mik is szeretettetek volna lenni az álarcosbálon, kozben hallgassatok valamilyen vidám zenéket a ytube segítségével

2021.3.8

Kedves gyerekek.

Mivel a vírus miatt ismét otthon vagyunk a mai zene óra ismét így lesz tartva .Mai óra témája a zenehallgatás ,mégpedig Haydn:Ora szimfónia.Ehhez kuldom a segítséget nektek.Hallgassátok figyelmesen lehet relaxálni is kozben.

Jó szórakozást hozzá.

2021.3.15

Kedves gyerekek.

A mai órán egy szép gyermekdalocskát tanulunk meg.Arra kérlek titeket,hogy vegyétek elo a fuzetet és szépen írjátok fel a dalocska címét, majd alá a szoveget.Akinek kedve van hozzá rajzolhat is valami szépet.

Íme a dalocska

Cickom, cickom

Cickom,cickom

Vagyon -e szép lányod?

Vagyon,vagyon ,

De mi haszna vagyon?

Add nekem azt,

Elkapom azt,

Szita,szita péntek,

Szerelemcsutortok

Dobszerda.

Segítségul kuldom a dalocskát az alábbi linken,ahol a nénivel egyutt énekelhetitek .

Szép napot,vigyázzatok magatokra.

Jó munkát hozzá.