Zuzana Pálová

2020/2021 Képzőművészeti nevelés 1.M

2021.3.16.

Kedves gyerekek!A mai órán készítsetek állatfigurákat gyurmából.Jó munkát kivánok!

2021.3.9.

Kedves gyerekek!A mai órán rajzoljatok tavaszi virágokat.

Tulipán rajz – leghűebben a valósághoz

Utolsó tulipán rajzunk hasonlít majd legjobban élő testvéreihez. Egy bimbósabb fajtát választottam, mert ez a formatartás miatt egyszerűbb lesz.
Evvel már el is árultam, hogy bár ez sokkal valóságosabban néz ki, mint az előzőek, igazából nem sokkal bonyolultabb azoknál. Ha már elég nagy a gyerkőc, és sokat rajzol, kis iránymutatással, és figyelemmel könnyedén megy majd ez is neki.

Ezt a tulipánt érdemes ceruzával előrajzolni, és csak utána kihúzni vastagabb ceruzával, vagy akár tűfilccel. A ceruzanyomokat színezés előbb le kell radírozni.

1. Rajzoljon a gyerek egy oválist. Kicsit el is hajolhat balra. Ez lesz a virág feje.

Az oválist megfelezve húzzon egy ívelt vonalat. Kb. háromszor olyan hosszút, mint az ovális.

2. Az ovális jobb oldalán rajzolja be a két sziromlevelet. A felénk néző legyen szélesebb. A mögötte lévő pedig kisebb, hiszen az hátrébb van, és sokkal kevesebbet látunk belőle. Már most ki lehet alakítani a szár vastagságát, hogy arányos legyen majd az egész virág.

3. Rajzolja meg a szirmok bal oldalát is.

4. Két-három sziromcsúcsot rajzolhat az eddigi szirmok mögé. Evvel érzékelteti a virág térbeliségét.

Rajzolja meg a két hullámzó levelet úgy, mintha azok körbeölelnék a szárat.

Végül tetszés szerint színezze ki.

2021.2.2.Kedd

Kedves gyerekek!Elérkezett a farsangi idôszak.Ilyenkor az emberek maszkokba ôltôzve bucsuztatják a telet.A mai rajzórán ti is készítsetek maszkokat.Jó munkát kivánok!

2021.1.26.-Kedd

Kedves gyerekek! A mai órán arra kérlek Titeket, hogy kattintsatok a linkre és nézzétek meg a videót, mely nagy segítség lehet számotokra. Megtanulhatjátok hogyan kell lépésrôl lépésre cicát rajzolni. Jó munkát.

2021.1.19. - Kedd

Kedves gyerekek! Rajzoljatok madáretetőt. Itt egy minta segítségnek.

12.1.2021- Kedd

Kedves gyerekek! Rajzoljátok le mit kaptatok Karácsonyra.

2020.12.8

Kedves gyerekek! Készítsetek hópelyhet , jó munkát.

20.10.2020 - Kedd

Rajzoljátok le kedvenc mesefigurátokat. Jó munkát.

16.10.2020 -Csütörtök

Vegyetek elő egy rajzlapot, színes ceruzát és rajzoljátok le a kedvenc gyümölcsötöket. Jó munkát.