Mgr. Iveta Singlárová

2020. 10. 15.

Zenei nevelés:

Írjatok két sor G-kulcsot-nem mindenki tudta szépen írni a múlt órán.

2020.10.21.

2020.11.16.

Melyik népdalokat ismered? A címeiket írd be a füzetedbe.

Negyedikben mindig énekeltük a zeneórákon,gondolkozzatok biztos eszetekbe jut,tudom,hogy szerettek énekelni.

A népdal

A népdalok az emberi érzelmeket, gondolatokat fejezik ki. Szerzőiket nem ismerjük, a legtöbbjük szájhagyomány újtán maradt ránk.

A magyar népdaloknak két főbb csoportját különböztetjük meg:

- a régi stílusú népdalok - nagy része több száz éves, a honfoglalás előtti időkre nyúlnak vissza,

- az új stílusú népdalok - 150 - 200 évesnél nem régebbiek.

Házi feladat, amit vissza kell küldeni az e-mail címemre : Kérlek benneteket, írjatok le 5 magyar népdal címet, s küldjétek el az e-mail címemre a címeket. Határidő: szerda 16.00.

Jó munkát nektek.

2020.11.23.

A múlt órán a népdalokkal foglalkoztunk. Ma folytatjuk tovább. Kérlek szépen írjátok be a füzetbe a következő szöveget, s tanuljátok meg.

A régi stílusú népdalok ismertető jegyei:

• dallamvonaluk ereszkedő
  • szerkezetük kvintváltó - a dal első fele egy kvinttel mélyebben megismétlődik
  • hangnemük lá-pentaton
  • előadásmódjuk parlando (beszélve) vagy rubato (szabadon).
  • Fényképezzétek le a füzeteteket és küldjétek el az email címemre.
  • Jó munkát,szép napot.S.I.